Adó 1% felajánlással a Bohócdoktorokért! Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18472273-1-06
Használhatjuk az érzelmi-érzéki defektusok kiegyensúlyozására, a környezeti sérülések (pl. az iskola- és a családtraumák) feloldására. Továbbá a mese iránti érdeklődés segíti a fantázia fejlődését. Kiemelten fontos ez az ingerszegény környezetben élő gyermekeknél, hiszen a szegényesebb képzeletviláguk megrekedt állapotán lehet jelentős javulást elérni.
Összegezve a fentieket elmondhatjuk, hogy a bábjáték - amellett hogy a szórakozás és szórakoztatás eszköze - egyben olyan művészeti ág, amely az ember földi léte óta jelen van mindennapjainkban is. A színházi előadások művészi produkcióin kívül a gyermeknevelés és oktatás intézményeiben is megjelenik, s remélhetőleg a családi életből sem marad ki. Művelik gyerekek és felnőttek egyaránt.
A magatartászavaros gyermekeket, főleg akik minden közeledést visszautasítanak (pl.: játékhoz nem nyúlnak, kérdésekre nem válaszolnak) és a pszichológus számára vizsgálhatatlanok, bábuval néhány perc alatt fel lehet oldani. A bátortalanság, gátoltság, szorongás egyszerű eseteiben a kezünkbe vett bábuval szintén jó eredményeket érhetünk el. Mivel a bábuval a gyermek önfeledten játszik, ez a körülmény kiválóan alkalmas arra, hogy rövid idő alatt természetes aktivitása közben figyeljük meg arcjátékát, mozgását, kézügyességét, beszédének formai és tartalmi részét, fantáziáját, intelligenciáját. Ha mi is bekapcsolódunk a játékba, vagy társakkal játszik együtt, megfigyelhetjük általános közösségi magatartását, együttműködési készségét, szociális magatartását. A bábterápia hasznos módszer az agresszió mértékének megállapításában és annak oldásában, a nagyfeszültségű indulatok levezetésében, a frusztráció csökkentésében. Jól használható a bábterápia a kisgyermekek fiziológiás félelme egyedül maradástól, a sötétségtől, tárgytalan félelem, megijedéstől, rémisztgetésből származó félelem oldására. A bábozás a lelkileg otthontalan, elmagányosodott, sehova nem tartozó gyermekek számára érzelmi támasznyújtás, a szereplés és a társulat számukra erőforrás.
Forrás: www.babu.hu