2024.03.29. - Auguszta

A közös olvasás a kapcsolatépítés egyik módja

A közös olvasás a kapcsolatépítés egyik módja
A közös olvasás a kapcsolatépítés egyik módjaMindannyian azt szeretnénk, hogy a gyermekünk intelligens, okos, és boldog legyen! A gyermeknevelésben nem létezik ennél nagyobb prioritás. Az olvasás egy hatékony eszköz arra, hogy a gyermekünkkel erős, és kiegyensúlyozott kapcsolatot építsünk. De az olvasás ennél sokkal többet jelent a szülő, és a gyermek számára. Lehet, hogy sokan szerettünk olvasni, mikor gyerekek voltunk, de hónapok telnek el anélkül, hogy könyv kerülne a kezünkbe. A könyv az egyik legegyszerűbb módja, hogy foglalkozzunk magunkkal.
bohócdoktor szja 1% felajánlás

Adó 1% felajánlással a Bohócdoktorokért!

Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18472273-1-06

Amikor olvasunk, elfeledjük a gondjainkat, pihenünk, lazítunk. Ez az élvezet jár a gyerekeinknek is!

Az olvasás előnyei a gyermeknevelés szempontjából:

Összetartja a gyermeket, és a szülőt

Egy aktív nap után, mikor mindenki fáradt, jóleső érzés együtt leülni a fotelba, és kézbe venni egy könyvet. Ilyenkor lassítunk, egymásra hangolódunk, figyelünk a másikra. Ezek az élmények feledhetetlenek lesznek akkor, mikor a gyermekünk felnő.

Az olvasás tanítja a gyermeket

Sok olyan vizsgálat készült, melyek során azt elemezték, hogy milyen különbségek vannak azok között az iskolás gyerekek között, akiknek a szüleik iskola előtt felolvastak, meséltek, és azok között, akiknek nem vagy keveset meséltek a szüleik.

Az eredmény nem meglepő. A sok meseolvasás fejlesztően hatott a gyerekek tanulási képességeire. Végül is az a gyerek, aki nem tud összeállítani egy mondatot, nehézségei vannak a szavak összeolvasásában, hogyan várható el, hogy sikeres legyen matematikában, tudja az idegen nyelvet, nyelvtant tanuljon?


Az olvasás fejleszti a beszédkészséget

A gyerekek, még ha nem is tudnak olvasni, de a felolvasás során betűzik, ismétlik, értelmezik a szavakat. Sokszor azt tettetik, hogy tudnak olvasni, fognak egy könyvet, és utánozzák a felnőtteket. De közben észrevétlenül fejlődnek.

Fejleszti a kommunikációs készséget

Az olvasás során a gyermek megtanulja kifejezni önmagát. Minél több szófordulatot ismer, annál inkább azt tudja elmondani, amit igazából szeretne.

Az olvasás fejleszti a logikai készséget

Az olvasás során a gyermek megtanulja az ok okozati összefüggéseket, több szempontból vizsgálhatja a dolgokat (mit gondol a sárkány, és mit gondol a királyfi). Megtanulja értékelni a történeteket, következtetéseket von le, tapasztalatokat szerez.

Az olvasás segít az alkalmazkodásban

Az új helyzetek könnyen eredményezhetnek szorongást, feszültséget. A mesék világán keresztül, mikor egy hasonló történetet olvasunk neki, a történeten keresztül feldolgozza az eseményt, és csökken a feszültsége, helyt áll.


Az olvasás fejleszti a koncentrációt

Az olvasás során a történet magával ragadja a gyerekeket, figyelnek, és a mesékre való odafigyelést a gyermek hasznosítani fogja az iskolában is. Tud koncentrálni, fegyelmezett lesz, ha azt várják tőle.

Az olvasás egy jó buli!

Minél több érdekes, szórakoztató könyv kerül a birtokába, annál inkább úgy fogja érezni, hogy érdemes, és érdekes olvasni!

Forrás: www.boldog-gyermek.hu
bohócdoktor vizit szja 1%