2024.04.19. - Emma

A mesék üzenetet közvetítenek és utat mutatnak

A mesék üzenetet közvetítenek és utat mutatnak
A mesék üzenetet közvetítenek és utat mutatnakFelgyorsult, monitorok előtt zajló, feszültségekkel teli világunkban egyre nagyobb szükség van nyugvópontokra. Lassítani, időt nyerni a hétköznapok mókuskerekében többféleképpen is lehet, például természetjárással, sportolással vagy akár wellness üdüléssel – de létezik egy nagyon egyszerű ősi módszer is, amelyet érdemes újra felfedezni és tudatosan beépíteni a mindennapokba. Igen, a jó öreg mesékről beszélünk, amelyek évszázadok óta hordozzák emberi életünk alap értékeit és szimbolikusan megjelenítik feladatainkat, vágyainkat, megpróbáltatásainkat.
bohócdoktor szja 1% felajánlás

Adó 1% felajánlással a Bohócdoktorokért!

Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18472273-1-06

Egy mesehős soha nem adja fel, kiállja a próbákat és elnyeri méltó jutalmát. A népmesék óriási összerendező, egyensúlyteremtő hatással rendelkeznek és még arra is alkalmasak, hogy terápiás célokra használják őket lelki traumát átélt gyermekek esetében. Az értékes, eredeti mesék több ezer ember tudását őrzik, örökérvényű hatásokkal, amelyek fontos emberi problémákra, élethelyzetekre adnak választ.


A mesék üzeneteket közvetítenek és utat mutatnak, óriási szerepük lehet nemcsak a gyerekek gyógyításában, ahogy azt manapság egyre gyakrabban halljuk, de a mindennapokban is. Minden élethelyzetnek megvan a mesebeli párja, így a mindenki által annyira vágyott testi-lelki harmónia, jóllét felé vezető út is lehet mesékkel kikövezve. A gyermekek egy-egy mesehősben könnyen magukra ismernek. Ez az azonosulás ad támpontot a meseterapeutának a továbblépéshez, hogy a szimbólumok erejével elinduljanak a gyógyító lelki, sőt akár testi változások. A mesékben ugyanis minden rendbe hozható! A meseterápia megszületése a ’felejtés” következménye, mert elfelejtettük a mesékbe kódolt üzenetek értését. Ezért lép színre manapság egy közvetítő a mese és a hallgatója között, ő a mesepedagógus vagy meseterapeuta. A mesék hallgatása közben tapasztalatokat szerzünk, érzéseink keletkeznek, nemcsak füllel, hanem szívvel is hallgatjuk a mesét.


Sajnálatos tény, hogy modern, elektronikus kütyükkel és monitorokkal teletűzdelt világunkban kicsit mintha elfeledkeztünk volna az élőszó, az élő mesemondás csodatévő erejéről, eltűntek a közösségi mesemondó alkalmak. A gyerekek képi beszéde fejlettebb a szóbeli nyelvnél. Olyan ősképeket ismernek és használnak, amit a felnőttek már rég elfelejtettek, de felébreszthetik magukban ezeket a tiszta szimbólumokat, a mesepedagógus segítségével, akinek a tarsolyából nemcsak kicsiknek, de felnőtteknek szóló mesék is előkerülnek.

Forrás: www.napimama.hu
bohócdoktor vizit szja 1%